ביטוח סיעודי

למה ביטוח סיעודי?

עם מהירות התקדמות הטכנולוגיה והרפואה, ככל הנראה כולנו נהיה סיעודיים בבוא העת. אנחנו לא עושים ביטוח "למקרה ש..". כולנו נגיע לשלב בו נצטרך שיסעדו אותנו.

איך זה עובד?

ישנם סוגים שונים של ביטוח סיעודי, אנחנו מתמקדים בסוג שאנחנו הכי מאמינים בו משום שהוא הכי משתלם לכם, פרמיה קבועה, או במילים אחרות תשלום חודשי קבוע.

פוליסת סיעוד בפרמיה קבועה היא שונה מכל פוליסות הביטוח האחרות, היא פוליסת הביטוח היחידה שהפרמיה החודשית שמשלם המבוטח לא נזרקת לפח.

בפרמיה קבועה אתה משלם את אותו הסכום כל חודש וכל שנה עד שתחליט להפסיק את התשלום עבור הפוליסה.

בבוא העת כאשר תהיה סיעודי, הביטוח יקנה לך כ-3% מסכום הפיצוי כפול מספר השנים בהם שילמת את הפרמיה.

לדוגמה, אוריאל שילם פרמיה קבועה של 200 ₪ על מנת לקבל סכום פיצוי של 10,000 ש"ח לחודש כאשר יהיה סיעודי. אוריאל שילם את הפרמיה 25 שנה והחליט להפסיק את התשלום עבור הביטוח. כאשר אוריאל יהיה סיעודי, הוא יקבל מחברת הביטוח כ-3% מסכום הפיצוי שרכש, 10,000 ₪, כפול 25 שנים שבהם שילם את הפוליסה, כלומר אוריאל יקבל 7500 ש"ח כל חודש, אף על פי שבשנים האחרונות לא שילם את הפרמיה.

ביטוח סיעודי הוא גם ביטוח וגם סוג של תכנית חסכון. אם וכאשר תרצה להפסיק את התשלום החודשי, זכויות הפוליסה תמיד יישארו שלך כאילו לא הפסקת את הביטוח מעולם. ההבדל היחיד יהיה סכום הפיצוי אשר ישתנה בהתאם למספר השנים בהן שילמת את הפרמיה.

מתי ביטוח סיעודי?

חשוב לדעת שהמחיר ההתחלתי משתנה לפי הגיל בו מתחילים את הפוליסה. ככל שהגיל בו עושים את הביטוח צעיר יותר, כך המחיר יהיה זול יותר וקבוע.

מה האלטרנטיבה?

קופות החולים מציעות ביטוח סיעודי נוסף. תחילה חשוב לציין שהוא זול יותר. בנוסף, הפיצוי הכספי בקופות החולים הוא אחיד לכולם ולא ניתן לבחור את סכום הפיצוי. בקופות החולים הפרמיה היא פרמיה משתנה, כלומר במידה ותפסיק את התשלום, לא תהיה מבוטח. בנוסף חשוב לציין שהביטוח לא מכסה תאונות אלא רק מצבים סיעודיים שנגרמו ממחלות וזקנה לעומת ביטוח סיעודי שלא נעשה דרך קופות חולים.

company-images