ביטוח בריאות

מה זה ביטוח בריאות?

ביטוח שמטרתו לאפשר לנו לקבל טיפול רפואי במגוון של אירועים בריאותיים.

מהם סוגי ביטוחי הבריאות הקיימים במדינת ישראל?

ביטוח הבריאות הממלכתי

באופן מפתיע ביטוח זה הוא דווקא מהטובים בעולם מבחינת הכיסויים שהוא מציע.

זהו חוק ביטוח הקובע סל בריאות אחיד של קופות החולים בארץ ובתי החולים הם אלו המספקים לאזרחי המדינה את השירותים הנכללים בסל הבריאות, סל הבריאות מתעדכן באופן שוטף על ידי משרד הבריאות וממומן בעזרת דמי הביטוח הלאומי ותקציב הממשלה.

שב"ן (שירותי בריאות נוספים)

כיסויים ביטוחיים נוספים שקופת החולים מציעות למבוטחים בה בנוסף לשירותי הבריאות הכלולים בסל השירותים הבסיסי. אחד היתרונות של ביטוח זה הוא העובדה שקופות החולים בישראל מחויבות על פי חוק לצרף אליהן כל אדם שמבקש זאת, מבלי להתייחס כלל למצבו הבריאותי ובמחיר אחיד.

תכניות הביטוח המשלים של השב"ן מקיפות יותר מ-50 תחומי כיסוי שונים ומרבית השירותים כרוכים בהשתתפות כספית של המבוטח ובתקופת המתנה. ניתן לראות את הכיסויים שמציאות קופות החולים להלן:

כללית מושלם

לאומית כסף וזהב

מאוחדת עדיף

מכבי מגן זהב

ביטוח בריאות פרטי

זהו חוזה ביטוח בין המבוטח לבין אחת מחברות הביטוח, המעניק כיסויים ביטוחיים ופתרונות למצבים רפואיים מורכבים או שירותים נוספים הנכללים רק באופן חלקי בביטוח הבריאות הממלכתי ובשב"ן. 

מה מציעות לנו חברות הביטוח?

ישנן 4 תוכניות בסיס שמציעות חברות הביטוח בביטוחי הבריאות

"ניתוחים מהשקל הראשון"

תוכנית זו מכסה את המבוטח על כל עלות ההליך הרפואי של הניתוח, ללא קשר לקופות החולים. ההוצאות בגין הניתוח שמציעות החברות כוללות בדרך כלל הוצאות אשפוז, שכר מנתח, שירותי הסעה באמבולנס, שירותי אחות פרטית במהלך אשפוז ושכר רופא מרדים.

ניתוחים במשלים שב"ן

 

ביטוח המכסה את המבוטח על ניתוחים מהנקודה שבה הביטוח המשלים של קופת החולים מפסיק לכסות. ביטוחים אלה זולים בעשרות אחוזים לעומת הביטוח מסוג "מהשקל הראשון" ולכן הם ברוב המקרים גם מומלצים יותר.

השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל

ביטוח השתלות פרטי מאפשר לעבור את ההשתלה בחו"ל ומגדיל משמעותית את היכולת למצוא תורם מתאים בזמן קצר יותר ובנוסף לכך לעבור השתלות ע"י רופאים מומחים בתחום.

ביטוח למימון תרופות שלא בסל הבריאות

הכיסוי לתרופות בביטוח הבריאות הפרטי כולל תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות עליו דיברנו קודם לכן. ברוב המקרים קיימת השתתפות עצמית (לרוב עד 15%) מעלות התרופה למבוטח, העלות משתנה מחברה לחברה.

בנוסף לחבילות הבסיס ישנם כיסויים נוספים שניתן להוסיף לביטוח הבריאות - ניתוחים וטיפולי מחליפי ניתוח בחו"ל, שירותים אמבולטורים וטכנולוגיות מתקדמות, עזרה בהתפתחות הילד
טיפולים פסיכולוגיים, תרופות אקסטרה ועוד.

התפקיד של אלון הוא להתחשב בכל הרצונות והצרכים שלכם ולהציע לכם את החבילת כיסויים המתאימה והזולה ביותר בשבילכם.

company-images